Apták - hand painted

Z(a)tracený holky - knížka vlastním nákladem

Z(a)tracený holky - knížka vlastním nákladem

„Tak a už se to chystá na svět, autorská knížečka básní a rýmovaček, doplněná mými ilustracemi. Je to naše první společné dítko, počaté na dálku, přes dráty internetu. Zuzi Art (autorka básní) už není v psaní žádný nováček, já ano v ilustrování knížek, a tak se tu máchám v náčrtech, skenování, PC úpravách obrázků, převádění do černo-bíla, přípravy pro tisk, zkušební tisky, selekci toho NEJ... nakonec bolavá hlava a vynešení koše se spoustou pomačkaných papírů.

Ke stylu básní jsme vybrali jednoduchou kresbu, kde se v každé snažím o vyjádření nějaké emoce reálného života. Jediný požadavek od autorky byl, aby byly v nějakém obrázku dvě černé kočky (splněno :-)) ), protože patří k jejímu života a k jejim básním. Jinak jsem měla naprosto volnou ruku a její velkou podporu, Zuzi, děkuji. Děkuji za tuto možnost, vyzkoušet si, co je to ilustrovat knížku, děkuji, že jsem se mohla seznámit s tak báječnou a chytrou ženskou!

Poezie je v literatuře Popelkou, proto budeme tuto knížečku vydávat jen v pár kusech, samizdátkem :-)).

Chystáme také možnost i samostatných tisků jak obrázků, tak básní (nebo oboje dohromady), pokud by chtěl někdo jimi vyzdobit svůj interiér.  :-))“

Irena

Více na:

http://www.fler.cz/blog/z-a-t-r-a-c-e-n-y-h-o-l-k-y-knizka-2490

Apták |
Apták |
Apták |