Apták - hand painted

Módní přehlídka - Prague patchwork meeting 2017

Pozvánka na módní přehlídku Ireny Slavíkové v nějvětší textilní galerii světa

tentokrát v doprovodů šperků z dílny Dagmar Kakáčové

Už tuto sobotu, 1.4.2017 - 14.00 ve Wellness Hotelu Step, Malletova 1141, Praha 9,  vrámci mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting

Když se řekne patchwork, většina z nás si představí deky sešívané z kousků látek. Pro někoho možná trochu nudná záležitost. Ale věřte, že pokud chtete zažít něco opravdu vyjímečného - výstava Prague Patchwork Meeting s účastí mezinárodní elity, je to pravé místo. Se svými výtvory i novými technikami, jak zpracovat textilní materiál do uměleckého díla se představí víc než 400 autorů a vystaveno bude na 1 000 projektů. Doslova dechberoucí mistrovství, nápady, invence, ale i obrovská píle přetavená do pestrých barev promění pražský Hotel Step na největší textilní galerii světa.

Vrámci výstavy se uskuteční v sobotu, 1.4. i módní přehlídka Ireny Slavíkové, zaměřená na ruční textilní malbu. Letošní modely vytvořila autorka přesně podle trendů pro jaro-léto: Flower power (hippie v moderním pojetí), Tropický prales a Kaktusy.

"Uvidíte i několik technologických novinek, především tisk pomocí Gelli plate. Originální lapače snů ve stylu Flower Power, tropická razítka, kterým vévodí motiv tukana. A spousta dalších novinkových razítek a šablon napříč všemi třemi tématy. Ke slovu se dostabou i nové textilní barvy a předvším 3D pasty na textil", říká k letší kolekci Irena Slavíková.

Letos novinkově textilní modely doplní svými šperky v daných tematech Dagmar Kakou Kakáčová, šperkařka tvořící především z polymerových hmot.

Vrámci výstavy se uskuteční i celá škála workshopů, nově také i pro děti. Chybět nebudou ani stánky s nepřeberným množstvím látek materiálů a v našem pojetí také šablon, ratzítek i zbrusu nových textilních barev. Na stánku Aladine bude irenka Slavíková předvádět práci s textilními 3D pastami a ukážeme si i práci s novou pomůckou - gelli plate.

Na závěr snad už jenom dodáme, že v hotelu Step naleznete také Wellness - bazény, sauny a skvělou restauraci. Pokud hledáte vyjímečný program na volný víkend, tuto akci si nenecte ujít.

Pro nás je vždy velkým svátkem.

A tady je záznam z loňské přehlídky: https://youtu.be/3nITAOXljgU

Termín: 31. března – 2. dubna 2017

Místo: Wellness Hotel Step, Malletova 1141, 190 00, Praha 9

Více o výstavě najdete na webu: www.praguepatchworkmeeting.com

 

http://www.aladine.cz/…/duben-2…/kaktusy-a-etno-motivy.html…

Apták | Módní přehlídka - Prague patchwork meeting 2017, Apták, malba na textil
Apták | Módní přehlídka - Prague patchwork meeting 2017, Apták, malba na textil
Apták | Módní přehlídka - Prague patchwork meeting 2017, Apták, malba na textil